A Pachelbel Brothers világ körüli turnén van, de még indulásuk előtt sikerült megkérnünk az ukulelésüket, hogy fedje fel kánonjuk titkos receptjét.
A dalt nem csak azért érdemes megtanulnunk, mert ezen túl minket követelnek majd az esküvőszervezők, hanem azért is, mert kiváló bemelegítő gyakorlat ukulelejáték előtt, hiszen van benne könnyű akkord (A-dúr), ujjcsavarós akkord (G-dúr), egyujjaltöbbetlefogós akkord (D-dúr), mutatóujjatbegörcsöltető akkord (H-moll), azujjaimatvégképpösszekeverem akkord (F#m), úgyhogy ezzel tényleg minden irányba megmozgatjuk az ujjperceinket. Előfordulhat az is, hogy történetesen egy ukulelebolt előtt sétálunk el, és a velünk tartó barátunk azt mondja: "Ugyan már, játssz valamit!" Na, ilyenkor tud leblokkolni az ember, nade ha ezt a pár akkordot megjegyezzük, könnyen megcsillogtathatjuk ukulelevirtuozitásunkat.
Talán nem annyira feltűnő, de a videón nem a "megszokott" ukulelémen játszom, hanem egy nagyon hasonlón. Ez a kis szépség a Kala koncert méretű, koafából készült, prémium kategóriás darabja, amelyről néhány szót a következő bejegyzésben fogok írni.
Az ukulele.hu-n minden blogbejegyzés (írott szöveg, képek, videók, hanganyagok) szerzői jogi védelem alá tartozik, ezért a blogbejegyzések többszörözése, terjesztése, másolása, átdolgozása és bármilyen egyéb felhasználása kizárólag a szerző előzetes írásbeli engedélyével lehetséges. A blogbejegyzések internetes címének (linkjének) közösségi oldalakon vagy más honlapokon történő megosztására ez a korlátozás nem vonatkozik, sőt megköszönjük, ha a bejegyzés linkjének terjesztésével az ukulelézést népszerűsíted:
https://ukulele.hu/blog/pachelbel-ddur-kanonja-hogyan-jatsszuk