Négy akkordot már elsajátítottunk, remélem, sikerült memorizálnotok a C-dúr, az A-moll, a F-dúr és a G-dúr lefogását. Ezek olyan alapakkordok, amelyekkel azért érdemes az akkordtanulásnak nekiállni, mert rengetegszer előfordulnak a dalokban. Szinte alig akad olyan nóta, amelyikben a négyből legalább az egyik elő ne fordulna. Ha még bizonytalan vagy bármelyikben, az első mondatban kattints arra az akkordra, amelyikről külön szeretnél olvasni és videót nézni. Emlékeztetőül tehát a négy akkord:
Az eddigi videókban csak egy-egy akkorddal foglalkoztunk, most viszont ezeket összerakjuk egy akkordfolyammá: vagyis meghatározott tempóban ezeket az akkordokat váltogatva lejátsszuk, így kapunk egy akkordmenetet. Az akkordmenetek pengetésekor az a legfontosabb, hogy az akkordváltások észrevétlenek legyenek, azaz a C-dúrt követő pl. G-dúrra (vagy bármilyen más akkordra) történő váltáskor ne álljunk meg és kezdjünk keresgélni az ujjainkkal, hanem azonnal tudjuk a megfelelő pozícióba forgatni a kezünket, helyezni az ujjainkat. Nem szaporítom a szót, lejátszva, megmutatva egyszerűbb és érthetőbb. Kitartó gyakorlást kívánok nektek!
Az ukulele.hu-n minden blogbejegyzés (írott szöveg, képek, videók, hanganyagok) szerzői jogi védelem alá tartozik, ezért a blogbejegyzések többszörözése, terjesztése, másolása, átdolgozása és bármilyen egyéb felhasználása kizárólag a szerző előzetes írásbeli engedélyével lehetséges. A blogbejegyzések internetes címének (linkjének) közösségi oldalakon vagy más honlapokon történő megosztására ez a korlátozás nem vonatkozik, sőt megköszönjük, ha a bejegyzés linkjének terjesztésével az ukulelézést népszerűsíted:
https://ukulele.hu/blog/akkordok-05-cdur-amoll-fdur-es-gdur