...avagy hangolás beépített hangológéppel.
Néhány hónappal ezelőtt megmutattam már nektek ennek az ukulelének az akusztikus tesóját, a "sima" DUC-525-öst, és már akkor is nagyon dicsértem a fakombinációt és hangszínt, hangerőt. Most az elektroakusztikus változatról láthattok egy hosszabb videót, amely kizárólag a beépített elektronikában (így természetesen valamelyest az árában is) különbözik az akusztikustól.
A mostani bejegyzést azért kezdtem egy alcímmel, mert - amellett, hogy röviden megmutatom magát a hangszert - a videó sokkal inkább a beépített hangológéppel történő hangolás rejtelmeire van kihegyezve. Ezért nagyon jó szívvel ajánlom azoknak a kezdőknek is a videót, akik esetleg elakadnak a hangolással.
Fontos tudni, hogy a hangolás logikája minden esetben ugyanaz, tehát csíptetős hangolóval (sőt telefonos hangolóprogrammal) is ugyanez a cél, vagyis az, hogy adott húr feszességét addig-addig kell állítgatni a hangolókulcsokkal, amíg a húr lepengetésekor a hozzá tartozó betű - vagyis a hang ABC-s neve: G, C, E, A (standard hangolás) - meg nem jelenik a képernyőn, és ekkor a mutatónak középen kell lennie. A gyakorlatban tehát így történik a hangolás:
Az ukulele.hu-n minden blogbejegyzés (írott szöveg, képek, videók, hanganyagok) szerzői jogi védelem alá tartozik, ezért a blogbejegyzések többszörözése, terjesztése, másolása, átdolgozása és bármilyen egyéb felhasználása kizárólag a szerző előzetes írásbeli engedélyével lehetséges. A blogbejegyzések internetes címének (linkjének) közösségi oldalakon vagy más honlapokon történő megosztására ez a korlátozás nem vonatkozik, sőt megköszönjük, ha a bejegyzés linkjének terjesztésével az ukulelézést népszerűsíted:
https://ukulele.hu/blog/flight-duc525-ceq