Az F-moll tipikusan az az akkord, amelyik nehéznek tűnik, de nem az . Legalábbis amikor ránézünk egy F-mollt lefogó kézre, azt hisszük, hogy görcsbe rándult az ukulelejátékos keze, holott egy kicsit elfordított kezet és az alábbi pontokra ügyesen elhelyezett ujjakat láthatunk:
Az F-mollt számokkal így írhatjuk le: 1013, vagyis a 4. és a 2. húrt az 1., az 1. húrt pedig a 3. bundon fogjuk le, míg a 3. húrt kihagyjuk. Fontos, hogy ennél az akkordnál merjük kicsit elfordítani a csuklónkat, és máris rááll a kezünk erre az F-mollra. A G-dúrnál megtanult "nyuszifület" tehát rátesszük a 4. és a 2. húrra, a C-hangot pedig lefogjuk a kisujjunkkal az 1. húron (mintha a C-dúrt akarnánk lefogni), így:
Az ukulele.hu-n minden blogbejegyzés (írott szöveg, képek, videók, hanganyagok) szerzői jogi védelem alá tartozik, ezért a blogbejegyzések többszörözése, terjesztése, másolása, átdolgozása és bármilyen egyéb felhasználása kizárólag a szerző előzetes írásbeli engedélyével lehetséges. A blogbejegyzések internetes címének (linkjének) közösségi oldalakon vagy más honlapokon történő megosztására ez a korlátozás nem vonatkozik, sőt megköszönjük, ha a bejegyzés linkjének terjesztésével az ukulelézést népszerűsíted:
https://ukulele.hu/blog/akkordok-09-fmoll