Új sorozatot indítunk, melynek célja, hogy a teljesen kezdőknek minél több akkordot megtanítsunk. A mai videóban a C-dúrt tanuljuk meg, amely a legegyszerűbb akkord, és valószínűleg minden kezdő ezzel vág bele az akkordtanulásba. A sorozatban végigvesszük az "alapakkordokat", az egyszerűbbektől haladunk a bonyolultabbak felé. A sorozat célja, hogy a teljesen kezdők olyan szintre jussanak el, hogy a leggyakrabban előforduló akkordokat magabiztosan játsszák el, és egy-egy újabb, ritkábban játszott akkord ne bátortalanítsa el őket, hanem azzal akár saját maguk, egyedül is megbirkózzanak a jövőben.
Lássuk tehát a C-dúrt: írásban így szokuk jelölni: 0 0 0 3, ami azt jelenti, hogy a G, C, E és A húrok közül a G-t, C-t és E-t nem kell lefogni, csak az A-húrt kell a harmadik bundon valamelyik ujjunkkal odaszorítani a bundhoz.
De nem csak a középső ujjal lehet lefogni, nézzük csak:
A C-dúrnak egyébként van még néhány változata, vagyis máshogy is le lehet fogni, nem csak a 0003-as "alakzattal". Ezzel majd másik bejegyzésben foglalkozunk, most az a lényeg, hogy a C-dúr menjen biztosan, és a megmutatott gyakorlatokat napont 10-15 percig végezzük. Akkor lehetünk biztosak abban, hogy megy már a C-dúr, ha a videóban látottak szerinti gyakorlatok hibátlanul mennek, és borzasztóan unalmasnak találjuk . Ez jó jel! Nemsokára folytatjuk.