A lenti ábrán láthatjátok, hogy nem éppen bonyolult akkordról van szó. Joggal teszitek fel tehát a kérdést, hogy ezt miért nem a C-dúr vagy éppen az A-moll után tanuljuk, hiszem csupán egy helyen kell lefogni az ukulelét. Ha megnézitek az akkordokról készült videókat, láthatjátok, hogy az ötödik blogbejegyzésben a C-dúr, A-moll, F-dúr és G-dúr "együttes használatáról" szól. E négy akkord közül igazából a G-dúrral gyűlik meg a kezdők baja, de miután ráállt a kezük, máris megvan az a négy akkord, amellyel sok-sok dalt el lehet már játszani. Ebbe a képbe nem fért bele az A-dúr7, ráadásul szeretettem volna először végigmenni a legtöbb dúr és moll akkordon, így fordulhatott elő tehát, hogy egy ilyen könnyű akkordot csak most tanulunk. Viszont ennyi akkord után 10 másodpercig tart elsajátítani:
De hogy ne legyen ilyen egyszerű dolgunk, elkezdünk kalandozni az ukulele nyakán, és a feljebb lévő régióban a D7-es mintájára a 9. bundot lebarrézva, és a 10. bundra téve a középső ujjunkat az első húron, szintén A7-est kapunk. Egyébként a kettő között is található még A7, de annak a megtanulására egy későbbi blogbejegyzésben kerítünk sort.
Íme tehát az A-dúr7:
Az ukulele.hu-n minden blogbejegyzés (írott szöveg, képek, videók, hanganyagok) szerzői jogi védelem alá tartozik, ezért a blogbejegyzések többszörözése, terjesztése, másolása, átdolgozása és bármilyen egyéb felhasználása kizárólag a szerző előzetes írásbeli engedélyével lehetséges. A blogbejegyzések internetes címének (linkjének) közösségi oldalakon vagy más honlapokon történő megosztására ez a korlátozás nem vonatkozik, sőt megköszönjük, ha a bejegyzés linkjének terjesztésével az ukulelézést népszerűsíted:
https://ukulele.hu/blog/akkordok-16-adur7