Egy hete és egy napja kértelek föl Titeket, Kedves Ukulelések, hogy segítsetek együtt megünnepelni a nemzetközi ukulele napot. Összesen 48 ütem pengetését kértem tőletek, és persze az erről készített videót. Izgalomban telt az elmúlt hét, lestem a postaládámat... nem is hiába, lassacskán elkezdtek beérkezni a felvételeitek mindenfelől: Püspökladánytól Szombathelyig, sőt Bécsből is jött! Elég rövid volt a beküldési határidő, de így is voltak olyan lelkes ukulelések, akik ennyi idő alatt kifogástalan produkciókról készített anyagot küldtek nekem.
A tavalyi "Ó, gyönyörű szép"-hez hasonlóan a beérkezett videóitokat összevágtam, hogy újból megszólalhasson a virtuális magyar ukulelezenekar.
Mi volt a különbség a két "projekt" között? Először is most nem árultam el senkinek, hogy minek a kíséretét játsszátok. Akik szerepelnek a videóban, azoknak "premier előtti megnézésre" elküldtem e-mailben a YouTube-linket, és az egyik kolléganő tökéletesen megfogalmazta a dolgot a válaszában: "Kicsit nehéz volt úgy "belehelyezkedni" az akkordokba, hogy nem tudtam, hogy egy AC/DC számot, vagy egy ovis dalt kell kísérnem."
A második különbség pedig a beküldött videók minősége. Az Ó, gyönyörű szép hangsávjaival vacakoltam egy darabig, mire szinkronba hoztam őket. Most viszont - nem túlzok - tényleg hibátlan anyagokat küldteket. Egyetlenegy helyen kellett a hangon igazítanom pár tizedmásodpercet (ezt az alábbi képen a kék függőleges vonaltól balra látjátok a harmadik sávban), egyébként egyszerűen csak egymás fölé tudtam pakolni a hangsávokat, és megszólalt az ukulelezenekar. Ezt követően a videók pozícióit és méretét kellett belőnöm (ez azért eltartott egy darabig), és készen is lettem. Január 30-án éjjel az alábbiakhoz hasonló képek égtek a retinámba egész éjjel, mire elkészült a videó .
Íme tehát, itt a képes bizonyíték arra, hogy hibátlan produkciókat küldtetek. Nézzétek, milyen katonásan sorakoznak a hangsávokon a hanghullámok görbéi! Tényleg öröm volt a szerkesztés.
A harmadik különbség pedig az volt, hogy a sok-sok ukulele hangját megsegítettem basszusgitárral (végülis az is négyhúros ), és kaptam egy meglepi triangulumozós videót is, amelynek a hangját a középrészbe vágtam be (bár a kollegina nem tudta, mit játszunk, de ezek szerint ráérzett ).
Végül még annyit, hogy a nemzetközi ukulele nap alkalmából abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy az egyik ukulelés kolléganő, Eszter felkért egy interjúra, én pedig szívesen válaszoltam minden kérdésére. Az interjú 2021. február 1-jén jelent meg a Vaskarika portálon, és ide kattintva elolvashatjátok.
Fogadjátok tehát nagyon-nagyon sok szeretettel a nemzetközi ukulele nap alkalmából a következő videót, amelyen Brahms Bölcsődalát játsszuk 10 ukulelén, triangulumon és basszusgitáron. Köszönöm minden résztvevőnek a lelkes pengetést !
Remélem, a nemzetközi ukulele nap alkalmából Ti is ukulelét ragadtok, és játszotok rajta valamit!
Az ukulele.hu-n minden blogbejegyzés (írott szöveg, képek, videók, hanganyagok) szerzői jogi védelem alá tartozik, ezért a blogbejegyzések többszörözése, terjesztése, másolása, átdolgozása és bármilyen egyéb felhasználása kizárólag a szerző előzetes írásbeli engedélyével lehetséges. A blogbejegyzések internetes címének (linkjének) közösségi oldalakon vagy más honlapokon történő megosztására ez a korlátozás nem vonatkozik, sőt megköszönjük, ha a bejegyzés linkjének terjesztésével az ukulelézést népszerűsíted:
https://ukulele.hu/blog/egyutt-zeneltunk-a-nemzetkozi-ukulele-nap-alkalmabol