Konkrét dalok akkordjait a LETÖLTÉS menüpontban találod!
Ezen az oldalon három ukulele-akkordtáblázatot mutatok be. Felhívom a figyelmeteket arra - ezt különösen a kezdők szívleljék meg -, hogy első ránézésre esetleg bármilyen ijesztőnek is tűnik a sok akkord, nem nehéz megtanulni őket. A felső blokkban lévő "alapakkordokat" mindenképpen érdemes (sőt meg kell) tanulni. Persze nem kell egyszerre mindet bebiflázni, néhány naponta egyet-egyet megtanulva is lehet haladni, ebben segít sok blogbejegyzésünk, olvassátok, nézzétek őket, ha kérdésetek van, írjatok bátran!
A felső sorban dúr akkordok vannak, melyeknek a nevét így mondjuk ki pl.: "cé dúr", "dé dúr", "é dúr" (az "e"-t "é"-nek ejtjük!) stb., az A pedig "á dúr". Az E melletti kis 4-es szám azt jelenti, hogy a negyedik bundon kell lefogni a húrokat (mutatóujjal lehet fogni akár mind a négyet), és a hetedik bundra kerül a kisujj. A második sorban találhatók a moll akkordok, ezt jelzi az "m" betű. A harmadik sorban a dúr 7-es akkordok vannak, tehát ezeknek a teljes neve kimondva pl.: "cé dúr hét".
Az alábbi táblázat sokkal teljesebb, minden lehetséges hangnemben tartalmazza a dúr, moll és egyéb (szext-, szeptim-, szűkített, bővített stb.) akkordokat. Ha nem vagy teljesen kezdő, a legtöbb esetben ezt az akkordtáblát fogod tudni használni. A magyar jelölést használtam, vagyis a B a fél hanggal leszállított H-t jelöli.
Ezt a legalsó táblázatot pedig inkább már a haladóknak ajánljuk. Az értelmezéséhez zeneelméleti alaptudás sem árt. "A"-val jelöltük az alaphangot, a többi szám az adott skála hangjait jelöli.
És ha még tovább szeretnél elmélyedni az akkordok sűrűjében, akkor innen letölthetsz egy 3165 db ukulelés akkordot tartalmazó dokumentumot. Jó böngészést!