Igazán szép akkord az E-dúr7 (röviden: E7), nagyon jól szól ukulelén, és talán csak elsőre tűnik furának a lefogása, másodjára már könnyen fog menni. A megszokott kéztartáshoz képest ugyanis valamennyire el kell forgatnunk a kezünket. A kézfejünket az ukulele feje felé kell kicsit fordítani, így a mutató-, a középső- és a gyűrűsujjunk szinte teljes természetességgel foglalja el az őket megillető helyeket, vagyis az 1202 "koordinátákat":
Azt látom különböző videókban, illetve tapasztalom fórumokon, hogy sajnos sokan az E-dúr "kiváltására" használják. Ennek a helyettesítésnek az az oka, hogy az E7-et sokkal könnyebb lefogni mint az E-dúrt, így sokan úgy döntenek, hogy nem küzdenek az E-dúrral, jó lesz az E7 helyette. Ez semmiképpen sem jó irány, hiszen ha egy dalban E-dúr van, akkor azt kell játszanunk. Az E7-ben ugyanis - lévén 7-es akkord - egy D-hang is szerepel (ezt a harmadik húron játsszuk, ezért fogjuk le azt a második bundon). Ha viszont erre a hangra nincs szükség, akkor nem szabad belejátszani. Nagyon furán fog szólni egy dal, amelyben "sima" E-dúrt kellene játszanunk, de helyette E7-es szól.
Az E7-et egyébként úgy is lejátszhatjuk, ahogy a D7-et, csak két bunddal feljebb:
Fogadjátok tehát szeretettel az E-dúr7-ről készített videót:
Az ukulele.hu-n minden blogbejegyzés (írott szöveg, képek, videók, hanganyagok) szerzői jogi védelem alá tartozik, ezért a blogbejegyzések többszörözése, terjesztése, másolása, átdolgozása és bármilyen egyéb felhasználása kizárólag a szerző előzetes írásbeli engedélyével lehetséges. A blogbejegyzések internetes címének (linkjének) közösségi oldalakon vagy más honlapokon történő megosztására ez a korlátozás nem vonatkozik, sőt megköszönjük, ha a bejegyzés linkjének terjesztésével az ukulelézést népszerűsíted:
https://ukulele.hu/blog/akkordok-18-edur7