Mindig is szerettem volna egy rezonátoros ukulelét, mivel egyszerűen baromi jól néz ki, és a hangját is bírom. Itthon ezt elég nehéz beszerezni, ezért egy kis külföldi segítséget kaptam ehhez (köszi Mike és Neil!). Amint megérkezett a hangszer a hosszú útjáról, tűkön ültem, hogy kinyithassam a keménytokot, és játsszak ezen a gyönyörű tenor ukulelén:
De mi az a rezonátor? A lenti videóban pár szót szólok róla, persze nálam szakavatottabbak biztosan ezerszer jobban el tudnák magyarázni, mi az és hogyan működik. A lényeg az, hogy a 20-as években kitalálták ezt a rezonátoros rendszert, amikor a zenekarban játszó gitárok hangját elnyomta a többi hangszer, ezért valahogy hangosítani kellett a gitáron (aztán ez a hangosítós trend és a technika fejlődése már egyenesen az elektromos gitár feltalálásához vezetett). És mivel gitáron működik a dolog, ezért nyilvánvalóan elkezdtek rezonátoros ukuleléket is gyártani :). Ez a rezonátor néhány fém alkatrészből álló kis okosság, amely "berezonál", amikor a húrokat pengetjük, így a rezonátorban lévő fémtányér(ok) rezgése egyedi hangzást és nagyobb hangerőt biztosít. Most pedig következzen a videó, amelyben röviden bemutatom ezt a csodálatos ukulelét, aztán pengetek is rajta egy keveset:
Bocsássátok meg nekem a "hangos hang érkezik a hangszerből" fordulatot !
Az ukulele.hu-n minden blogbejegyzés (írott szöveg, képek, videók, hanganyagok) szerzői jogi védelem alá tartozik, ezért a blogbejegyzések többszörözése, terjesztése, másolása, átdolgozása és bármilyen egyéb felhasználása kizárólag a szerző előzetes írásbeli engedélyével lehetséges. A blogbejegyzések internetes címének (linkjének) közösségi oldalakon vagy más honlapokon történő megosztására ez a korlátozás nem vonatkozik, sőt megköszönjük, ha a bejegyzés linkjének terjesztésével az ukulelézést népszerűsíted:
https://ukulele.hu/blog/a-kala-rezonatoros-ukuleleje